Facebook & Instagram Reklamları

Gücümüzü sizden alıyoruz!
Aşağı İndir

Günümüzde internet trafiğinin büyük bir bölümü sosyal medya platformları üzerinden gerçekleşmektedir. Bu da sosyal medya reklamları ve stratejilerinin her zamankinden çok daha önemli bir hale gelmesine neden olmaktadır. Yalnızca kendi internet deneyiminizi göz önüne aldığınızda bile sosyal medyanın önemini fark etmeniz son derece kolaydır. Örneğin, üçüncü parti sitelere hangi yolla gittiğinizi düşünebilirsiniz? Büyük ihtimalle çoğu zaman bir sosyal ağda gördüğünüz ilgi çekici bir bağlantı üzerinden gidiyorsunuz. Bu örnek bile sosyal medya reklamlarının gerek kurumlar gerekse de bireyler için ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Facebook & Instagram Reklamları

Sosyal Medya Reklamları Nasıl Yapılır?

Temel olarak sosyal medya reklamları kısa, orta ve uzun vadeli hedeflere yöneliktir. Sizinle iş birliği içerisinde bu türden hedefleyerek belirleyerek bu hedeflere ulaşmak için mesai harcamaktayız. Ancak bu noktada sosyal medyanın geniş bir dünya olduğunu gözden kaçırmamak gerekir. Facebook, Instagram, Pinterest, YouTube, Twitter, LinkedIn ve buna benzer çok sayıda platform söz konusudur. Bu platformların hepsini sosyal medya başlığında topluyor olsak da kullanıcı tipleri ve paylaşım karakterleri son derece farklıdır. Bu nedenle trendleri takip ederek her mecranın ruhuna uygun reklamlar planlamak da aynı derecede önemlidir.

Sosyal Medya Reklamlarının Avantajları

İşletmenizin dijital dünyada öne çıkması için Google reklamlarının yanı sıra sosyal medya reklamları da büyük önem taşımaktadır. Nitekim sosyal medya, Google’a kıyasla potansiyel müşterilerinize çok daha yakın temasta olduğunuz bir alandır. Bu da işletmenizi ve hizmetlerinizi tanıtmak için çok daha iyi bir fırsat yaratmaktadır.

Facebook ve Instagram Reklamları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Reklam kampanyanızı gerçekleştireceğiniz platform büyük oranda hedef kitlenizin internet alışkanlıklarıyla ilişkilidir. Bu nedenle platforma karar vermeden önce hedef kitlenizi doğru bir biçimde analiz etmelisiniz. Bunun akabinde potansiyel müşterilerinizin hangi platformda daha çok vakit geçirdiğini inceleyerek karar verebilirsiniz.

Facebook, Instagram ve Twitter başta olmak üzere sosyal medya reklamcılığı alanında daha pek çok platformda sizlere profesyonel bir destek sunmaktayız. Bu anlamda YouTube, LinkedIn, TikTok ve diğer ağlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Söz konusu sosyal medya olduğunda pek çok değişken söz konusudur. Yine de kampanyanın uzunluğu, reklam vereceğiniz platform, hangi sektöre yönelik bir çalışma olacağı ve hedefleme detayları gibi faktörlerin fiyatı belirlemekte etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Zirveye olan yolculuğa hazır mısın?

Dijital dünyaya olan yolculuğunuzda zirveye birlikte çıkmaya biz hazırız.

Proje Başlat
Whatsapp İletişim