Google Ads

Gücümüzü sizden alıyoruz!
Aşağı İndir

Firmalarda Google Ads

Günümüz koşullarında hemen hemen her sektör internet üzerinden işlerini yürütebilecek konuma geldi. Gerek teknolojik gelişmeler gerekse de her yeni günde değişip gelişen hayat şartları bu durumun ortaya çıkmasını hızlandırmıştır. İster ürün ister hizmet satışlarında arama motorlarında gözükmek isteyen ve bu sayede kullanıcı kitlesini artıran kişilerin en büyük destekçisi Google Ads oluyor. Özellikle ticari işletmeler için oldukça büyük değere sahip olan bu reklamlar nedir ne işe yarar detaylı bir şekilde göz atalım.

Adana SEO Hizmeti

Google Ads Nedir?

Dünya genelinde en çok kullanılan ve her yeni günde kullanıcı kitlesini katlayan tek arama motoru kuşkusuz Google’dir. Bunun bilincinde olan işletmeler de işini bir an önce Google sayfalarında görünür kılmayı hedefler. Son günlerce işletme sahiplerince sıkça duyulan ama hakkında net bir bilgiye erişemeyen bu reklamlar karşınıza Google Adwords reklamları olarak çıkacaktır. Arama motorlarından üst sıralara yerleşmek için farklı yöntemlerin izlenmesiyle oluşturulan ve ölçülebilir sonuçları bulunan online reklamlara genel olarak Google Ads diyebiliriz.

Google Ads Hakkında Sık Sorulan Sorular

Teknolojik gelişmelere paralel olarak daha da kullanımı artan internet, arama motorlarını hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesine neden oldu. Dilediğiniz anda dilediğiniz bilgiyi bulmak için kolayca erişebildiğiniz bu arama motorları da kişilerin taleplerini işletmelerin istekleriyle buluşturdu. Bu anlamda atılan en büyük adım herhangi bir firmanın tanıtımını, o alan ya da ürünle ilgilenen kişiye göstermek oldu. İşte bu gösterimler ise işletmeye şu faydaları sağlıyor.

  • Yeni insanlara ulaşıp onları potansiyel müşteri kitlenize katabilmek,
  • Firma ya da markanızın tanınırlığı artar,
  • Sadık müşteri kitlesinin daha kalıcı hale gelmesinde etkilidir.

Ölçülebilir verileri size sunduğu için insanlar sizi hangi reklamlar ile tanıyor, hangi içerikleriniz başarılı hangileri başarısız kolayca ortaya koyulabilir.

İnternet üzerinden herhangi bir araştırma yapmaya kalktığınızda, video izlemek istediğinizde ya da bunlar gibi daha pek çok şey de illaki karşınıza bir reklam çıkmıştır. İşte bu reklamlar kendiliğinden oraya gelmiyor. Markasını bir adım öne taşımak isteyen, yeni müşteriler kazanmayı hedefleyen her şahıs ya da firma bu Google reklamlarıyla teknolojiye ayak uydurabilir. Reklam verme konusunda kararsız kalan kişilere anında destek verebilen Sezonim İnternet Hizmetleri Google reklamlarının özelliklerini sizler için listeledi.

Hangi faaliyet alanında olursanız olun, Google Ads kullanıyorsanız bu alanı ölçeklendirmek sizin elinizdedir. Bu durum kuşkusuz çok müşteri isteyen ancak reklam için zaman yaratamayan işletmelerin yararına olacaktır.

Bu alanda neler yapılabilir, hangi yöntemler firmanızı görünür kılar bir an önce öğrenmelisiniz. Yapılan sıkı bir çalışma sonucunda Google reklam modelleriyle kısa sürelerde kazancınızı artırmanız mümkündür. Genel olarak bir firma 4 Google reklam modeli kullanarak sizin internette görünmenizi sağlar. Bu önemli 4 model şu şekildedir:

  • Arama motorlarında verilen arama ağı reklamları,
  • Çeşitli sayfa veya sitelerde sıkça gösterilen görüntülü reklamlar,
  • Ürün, hizmet ya da firmanızı tanıtmaya yarayan videolu reklamlar,
  • Sık sık karşılaşılan uygulama reklamları.

İşletme sahipleri için resmen bir zorunluluk haline gelmeye başlayan Google reklamları gün geçtikçe önemini artırıyor. Özellikle de rakip firmaların sürekli bu reklamları kullandığı düşünülecek olursa, iş işten geçmeden hemen bu hizmetten faydalanmalısınız. Kısa sürelerde sonuç alabileceğiniz, müşteri sayınızı ve kazancınızı katlayabileceğiniz bu Google reklamlar hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız sezonim.com olarak hizmet verdiğimiz adresimize bir göz atabilirsiniz. İşinin ehli profesyonel bir Google reklam ekibiyle çalışarak kısa sürelerde firmanızı ve markanızı bir adım öne taşıyabilirsiniz.

Zirveye olan yolculuğa hazır mısın?

Dijital dünyaya olan yolculuğunuzda zirveye birlikte çıkmaya biz hazırız.

Proje Başlat
Whatsapp İletişim